Байерн написа нова глава в историята на Бундеслигата (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) записа девета поредна победа в Бундеслигата след 1:0 над Вердер (Бремен) като гост, като продължава да бъде лидер без загубена точка. Така шампионите поставиха нов рекорд в Бундеслигата, печелейки първите си девет двубоя за сезона. Никой друг тим досега не беше постигал нещо подобно.

Томас Мюлер реализира единствения гол след 23 минути, с което пък нанесе пето поредно поражение на тима от Севера. За Мюлер това е попадение №80 в Бундеслигата, с което той се изравни с Михаел Румениге.

Успехът на баварците обаче не беше от лесните, на каквито се нагледахме в последно време. Домакините пропуснаха две много добри положения чрез Антони Уджа, като при едното от тях нападателят излезе сам срещу Мануел Нойер.

Вердер (Бремен) - Байерн (Мюнхен) 0:1

В традиционно трудния за Байерн двубой след паузата за мачовете на националните отбори съставът  Джосеп Гуардиола успя да изтръгне трите точки, без да се налага да впечатлява с атакуващата си мощ. В тази среща беше сложен край и на серията на Роберт Левандовски, който в предишните си шест мача изобщо беше забил 15 гола. Пеп избра да започне без неудържимия Дъглас Коща (за първи път този сезон) и Хавиер Мартинес, като дори успя да съхрани силите им за предстоящия сблъсък с Арсенал в Шампионската лига, като изобщо не ги пусна в игра. До 90-ата минута той беше направил само една смяна, а след това забави времето, вкарвайки дебютиращия 19-годишен сърбин от школата Милош Пантович.

Гуардиола заложи в предни позиции и на двамата си голеадори, а Тиаго Алкантара действаше по лявото крило. Това даде шанс на Хуан Бернат, който този шампионат все още търси себе си. Бременчани знаеха, че нямат шанс да се надиграват и пресметливо се затвориха, като само Уджа действаше в атака. Вердер така успа мюнхенци през второто полувреме, че като нищо можеше да ги изненада, но и късметът изневери на играчите в зелено.

Дори първият шанс в двубоя беше на сметката на Бремен, след като Уджа стреля силно по земя в 12-ата минута.

Шампионите стигнаха до първата си реална опасност чак в 22-ата минута, когато Мюлер центрира към далечната греда, където Лева беше оставен сам, но не уцели вратата с глава. Секунди по-късно обаче Тиаго майсторски изведе Мюлер зад защитата и германецът прониза Феликс Вийдвалд за 0:1.

Почивката дойде при смазващо превъзходство във владеене на топката от страна на гостите - 86:14%. Като цяло обаче предимството на Байерн не си личеше, защото отборът не беше толкова агресивен в атака. Футболистите в бяло чакаха домакините да се отворят, но пък те не го правеха.

Първенецът пак разчиташе на далечни извеждащи подавания към Левандовски и Мюлер, които пропуснаха по веднъж.

Така се стигна до 68-ата минута, когато Бернат проспа центриране в наказателното поле и зад гърба му Уджа овладя и се озова очи в очи с Нойер, но вратарят показа желязна психика и парира удара, което се оказа ключов момент в двубоя на "Везерщадион". Тъмнокожият нападател на домакините имаше още един шанс до края, но стреля в аут.

В 72-ата минута пък дойде спорна ситуация в другото наказателно поле, след като вратарят Вийдвалд изрита излезлия сам срещу него Левандовски, но съдията прецени, че това е било единоборство, за което не може да отсъди дузпа.

Вердер хвърли повече усилия в атака едва в заключителните 10 минути, но не затрудни с нищо съперника, който направи поредната крачка към четвъртата си поредна титла.

Във вторник Байерн гостува на Арсенал в ШЛ, а след това приема Кьолн в Бундеслигата. Вердер пък ще търси изход от кризата при визитата си на Майнц 05.