"Нулев" дебют за Клоп при гостуването на Тотнъм (видео)

Първият мач на новия мениджър на Ливърпул Юрген Клоп завърши при нулево равенство срещу Тотнъм на "Уайт Харт Лейн". "Обезкървен" от множество травми, една от които на Даниел Стъридж непосредствено преди мача, германският специалист не успя да стартира с победа във Висшата лига, след като тимът му не отбеляза, но и не допусна гол в собствената си врата. В герой за мърсисайдци в Лондон се превърна вратарят Симон Миньоле, който отрази три много опасни удара към своята врата, които със сигурност щяха да се превърнат в голове, ако не бяха намесите му. Преди почивката Миньоле отрази удари на Клинтън Н'Жие и Хари Кейн, а през втората част отново спаси след удар на английския национал Кейн. Дивок Ориги тресна гредата при най-доброто положение за гол в полза на Ливърпул, а в самия край на мача Емре Джан стреля встрани от вратата.

Мачът започна изключително добре за гостите, които в първите минути наложиха сериозен натиск, но Дивок Ориги удари гредата зад Юго Лорис след изпълнение на корнер от страна на Джеймс Милнър и удар с глава. И при добавката обаче Огири и Адам Лалана не успяха да се разпишат.

Постепенно домакините успяха да изнесат играта по-напред от наказателното си поле, в което я бяха приели изцяло в първите 20-на минути. Футболистите на Юрген Клоп също помогнаха за това, като на няколко пъти грешки на Мартин Шкъртел позовлиха на домакините да организират добри атаки. В този момент обаче Симон Миньоле показа своята класа, спасявайки по отличен начин удари на Клинтън Н'Жие и Хари Кейн. Мамаду Сако също блокира един удар по посока на вратата на своя отбор, за да остане резултатът след първата част 0:0.

След почивката двата тима продължиха надлъгването без много голови положения пред двете врати. Дивок Ориги получи възможност да обстрелва вратата на Лорис в 74-ата минута, но шутът му с левия крак бе твърде лесен за вратаря на Тотнъм. Малко по-късно и домакините получиха възможност да отбележат гол, който щеше да се окаже и победен. Хари Кейн стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони в крака на Мамаду Сако и полетя към левия ъгъл зад Миньоле. Вратарят на гостите обаче отново показа класа и отрази, за да запази вратата си "суха". Последната добра голова ситуация бе в полза на гостите от Мърсисайд. Емре Джан стреля от повече от 20 метра, но иначе плътният му удар премина вдясно от гредата.

По този начин отборите разделиха по една точка от този двубой. Ремито е трето в последните четири мача за Ливърпул и общо четвърто за сезона. "Шпорите" също регистрираха поредно реми в шампионата, като те са общо пет след девет кръга. Ремито остави Тотнъм на осмо място в класирането с 14 точки, а Ливърпул е на една позиция по-надолу с една точка по-малко.

Новият мениджър на Ливърпул Юрген Клоп дебютира начело на новия си клуб с гостуване на Тотнъм Хотспър на "Уайт Харт Лейн". Германският специалист започна с любимата си схема 4-2-3-1, като Джеймс Милнър бе преместен на дясното крило, вместо в центъра на халфовата линия, където се подвизаваше от началото на сезона. Освен всички останали контузии - на Джо Гомес, Деян Ловрен, Дани Ингс, Кристиан Бентеке, Джордан Хендерсън и Роберто Фирмино, Клоп остана и без Даниел Стъридж, който изненадващо отпада от групата за срещата.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!

Прогнозирай Интер срещу Ювентус и участвай в състезание за 1000 лева на Bettingarmada.com