Сърмов провали Тимишоара за Купата на Лигата (видео)

Отборът на Стяуа отстрани Поли Тимишоара на 1/4-финала за Купата на Лигата в Румъния. Грандът от Букурещ спечели мача с 1:0 и се класира на 1/2-финал. Като титуляр за гостите започна българинът Георги Сърмов, но бе заменен в 38-ата минута от Кройтору, като вероятно става дума за контузия.

Именно Сърмов бе антигероят за своя тим в мача. В 31-ата минута той игра с ръка при едно центриране от корнер и така Стяуа получи дузпа в своя полза. Ударът на Станчу от бялата точка бе спасен от вратаря Саша Кирщайн, но при добавката Чипчиу довкара кълбото в мрежата.

Това всъщност бе втора дузпа за домакините в двубоя, като преди това в 25-ата минута те имаха още един шанс да отбележат от 11 метра, но и тогава ударът на Станчу бе спасен от стража на гостите.

В крайна сметка Стяуа се класира напред в турнира и вече чака следващия си съперник, който ще бъде някой измежду Астра, Динамо Букурещ и Конкордия.