Норвегия с решителна крачка към Евро 2016 (видео)

Отборът на Норвегия направи много важна крачка към класиране, след като победи аутсайдера в нашата група "Н" Малта с 2:0 на своя "Улевал" в Осло. По този начин възпитаниците на треньора Пер-Матиас Хьогмо събраха 19 точки и се укрепват на втората позиция преди гостуването на Италия в последния кръг от квалификациите. Алекс Тетей в 19-ата минута и Александер Сьодерлунд в 52-ата минута отбелязаха попаденията за "викингите", които осигуриха спокойствието за тима на домакините и в крайна сметка победата в мача.

През цялата среща Норвегия бе по-добрият отбор на терена и отправи 17 удара към вратата на Андрю Хог, от които осем точни, докато гостите имаха само един изстрел към тяхната. Важен за крайния успех бе първият гол във вратата на малтийците, който падна с голяма доза шанс. Такъв имаше и при второто попадение, но като цяло и двата гола бяха напълно заслужени от тима на домакините.

Александър Тетей откри резултата в 19-ата минута след разбъркване пред вратата на Хог при изпълнение на корнер. Интересното в случая бе, че халфът на Норич стреля, вратарят на гостите отрази удара му, но се получи двоен рикошет и топката се озова в мрежата на гостите за 1:0. До края на първата част домакините можеха да отбележат и втори гол, но пропуски направиха нападателите Сьодерлунд и Бергет.

Това, което домакините не успяха да осъществят до края на първото полувреме, те сториха само седем минути след началото на второто. Този път и вратарят на Малта Анди Хог имаше голяма вина за попадението в неговата врата, след като пропусна центриране на Маркус Хенриксен от лявото крило под плонжа си и това позволи на Александер Сьодерлунд да остане напълно непокрит пред празната врата. От тази позиция таранът нямаше как да сгреши и удвои аванса на Норвегия. Това попадение обезсмисли финалните минути от двубоя, в които "викингите" продължиха да доминират, но без да отбележат повече попадения.

НОРВЕГИЯ - МАЛТА 2:0 (1:0)
1:0 - Тетей (19)
2:0 - Сьодерлунд (52)