Пер надви Нишикори и е на финал срещу Вавринка

Швейцарецът Стан Вавринка и Беноа Пер от Франция ще спорят на финала на турнира по тенис на твърди кортове в Токио с награден фонд 1.4 милиона долара. Водачът в схемата Вавринка надигра на полуфиналите Жил Мюлер от Люксембург с 6:4, 7:6 (5), докато Пер се справи с местния фаворит и номер 2 в схемата Кей Нишикори с 1:6, 6:4, 6:2. Швейцарецът направи пробив за 4:3 в първия сет, а във втория успя да се наложи след тайбрек със 7:5 и се класира за четвърти финал през сезона. В другия полуфинал Беноа Пер разочарова публиката в Токио след обрат и победа срещу представителя на домакините Кей Нишикори. Японецът започна много силно и даде само гейм на съперник в първия сет, който спечели с 6:1. Пер обаче излезе преобразен за втория сет и успя да направи впечатляващ обрат в мача след 6:4, 6:2.