Много пропуснати шансове и поредно поражение за Григор (видео)

Григор Димитров приключи участието си на турнира в Токио с награден фонд 1,4 млн. долара още в първия кръг. Поставеният под №8 в схемата и 21-и в световната ранглиста българин загуби с 4:6, 6:3, 1:6 от французина Беноа Пер, 32-и в класацията на ATP. Димитров имаше цели 13 брейкпойнта в двубоя, но реализира едва един пробив, благодарение на който спечели втория сет. Слаб старт на срещата и срив в началото на решаващия трети сет доведоха до пореден разочароващ резултат и ново ранно отпадане на Димитров, чиито изява бяха наблюдавани на живо от евентуалния му нов треньор Франко Давин, който е бивш наставник на шампиона на US Open за 2009 година Хуан Мартин Дел Потро.

За участието си в първия кръг 24-годишният Димитров си спечели 8850 долара, но не прибавя точки за ранглистата.

Днес хасковлията претърпя трето поражение от четири мача срещу 26-годишния Беноа Пер.

Мачът започна кошмарно за българина, който допусна пробив още в откриващото си подаване и това доведе до ранен аванс за французина - 2:0. До края на първата част двамата тенисисти печелеха геймовете, в които сервираха и Пер взе сета с 6:4.

Във втория сет Димитров пропусна куп възможности за пробив. В три от сервис-геймовете на Пер се стигаше до 0:40, но в първите два случая хасковлията не успя да се възползва от това и да се пребори за пробив. Григор не можа да пробие първо при 2:1 в своя полза, а после и при 3:2, изпускайки куп възможности. В осмия гейм, при 4:3, Григор за пореден път притисна противника си и най-сетне реализира първи пробив в срещата - на 15, след воле в аут на Пер. Сервирайки за сета при 5:3, Димитров имаше известни проблеми, въпреки че поведе с 40:15. Стигна се до равенство, но в следващите две точки с две чудесни отигравания от бекхенд Григор сложи точка на спора във втората част.

В третия сет обаче всичко се обърка за българина. Две възможности за пробива имаше Григор още в първия сервис-гейм на Пер. Първия шанс Пер отрази с бомбен сервис, а при втория Григор не издържа в разиграването и изкара топката в аут, след което французинът си спечели подаването. В следващия гейм Димитров допусна изоставане от 0:40 и въпреки че отрази първия брейкпойнт, не успя да се спаси. Пер затвърди пробива и набързо натрупа аванс от 3:0. Димитров прекъсна серията на съперника си, съкращавайки аванса му на 1:3, а в петия гейм имаше точка за пробив, но не я реализира - 1:4. Поредица от грешки на Димитров доведоха до нов пробив за Пер и французинът взе убедително третия сет, а с това и мача, като в следващия кръг му предстой среща с кипъреца Маркос Багдатис.