Левандовски вкара два, но Полша не е на европейско

Голмайсторът на Байерн (Мюнхен) и Полша Роберт Левандовски се разписа на два пъти във вратата на Шотландия в Глазгоу, но това не беше достатъчно за победа на тима му и гарантирано участие на Евро 2016. Двубоят завърши 2:2, като накрая поляците трябваше да се борят за точката, след като допуснаха обрат на терена.

Резултатът зарадва най-много отбора на Ейре, който победи Германия с 1:0 и запази шансове за директно класиране на финалите. Всичко предстои да се реши в последния мач Полша - Ейре в неделя, който ще даде отговор кой ще е вторият участник от тази група на европейсокот. Световният шампион Германия играе у дома с Грузия и едва ли ще позволи някаква сензация.

Гостите откриха още в третата минута, след като Роберт Левандовски се разписа след светкавична контраатака при която останаха съмнения за засада. В самия край на първото полувреме домакините стигнаха до изравнителен гор след феноменален гол на футболиста на Борнемут Мат Ричи от границата на наказателното поле.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха по едно положение. В 61-ата Стивън Флетчър изведе Шотландия напред. Резултатът се запази до последната минута, когато с дванадесетия си гол в квалификациите Левандовски възстанови равенството и върна надеждите на Полша за директна виза за финалите.

Шотландия - Полша 2:2
0:1 Левандовски (3)