Мунир и Майорал блеснаха при гръмка победа на Ла Рохита в Грузия

Младежкият национален отбор на Испания записа убедителна победа с 5:2 при гостуването си на Грузия в евроквалификационен мач от група 6. Нападателят на Барселона Мунир Ел Хадади се отличи с две попадения (2 и 73), а силни изяви за тима на Селадес имаха още Жерард Деулофеу и играчите на Реал Мадрид Борха Майорал и Марко Асенсио.

Още във втората минута Деуло видя много добре Мунир и стрелецът на каталунците реализира. При ответната атака Цинзадзе изравни. В 60-ата домакините отново поведоха в резултата след страхотен гол на Лобханидзе. Испанците обаче набързо върнаха попадението след гол с глава на Асенсио след страхотен пас на Деулофеу. В края на мача Борха Майорал заигра като единствен централен нападател, а Мунир премина по лявото крило. Това позволи на стрелеца на Реал Мадрид Кастийя да отбележи само шест минути след дебюта си за младежите. В края Себайос вкара за крайното 5:2.

В групата испанците имат две победи от два мача. Лидер е Хърватия с три победи от три мача.

Снимка: Twitter