Двусетов успех и 1/4-финал за Надал в Пекин

Поставеният под номер 3 в основната схема Рафаел Надал се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Китай, което се провежда в Пекин. Испанецът, който е шампион в изданието през 2005 година, надигра със 7:6(3), 6:4 представителя на Канада Вашек Поспишил. Двубоят продължи час и 47 минути, а 29-годишният Надал ще мери сили в следващата фаза с Джак Сок (САЩ).

Днешната среща не бе най-лесната за световния номер 8, който успя да реализира само един пробив. В първата част двамата тенисисти бяха равностойни и всичко се реши в тайбрек. Надал имаше точка за пробив във втория гейм на сета, но Поспишил се измъкна. В 11-ия гейм 44-ият в световната ранглиста тенисист можеше да стигне до брейк, но и той не се възползва от шанса си. При 6:5 Рафа имаше сетбол, но канадският състезател се спаси и доведе частта до тайбрек. В него обаче Поспишил изостана с 1:4 точки, след което не успя да навакса пасива и загуби с 3:7 точки.

Във втората част резултатът се движеше равен до 2:2. Тогава Надал осъществи пробив, след което го затвърди безпроблемно. Испанецът нямаше трудности при подаванията си и при втория си мачбол в десетия гейм сложи точка на спора.

Това бе първи сблъсък между двамата тенисисти.