Надал се справи с китаец на старта в Пекин

Шампионът от 2005 година Рафаел Надал (Испания) се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 3,944 милиона долара. Поставеният под номер 3 Надал елиминира на старта на основната схема участващия с "уайлд кард" представител на домакините Ди У с 6:4, 6:4.

Испанецът допусна четири пробива срещу 230-ия в света китаец, но въпреки това стигна до успеха след 86 минути игра. За място на четвъртфиналите Надал ще се изправи срещу Вашек Поспишил (Канада), който пласира 11 аса и се наложи над Виктор Естрея Бургос (Доминиканска република) с 4:6, 7:5, 6:0.

В женската схема на турнира в Пекин с награден фонд 4,75 милиона долара третата в схемата Флавия Пенета (Италия) се класира за третия кръг. Тя проби в последния гейм от мача срещу бразилката Телиана Перейра при успеха с 3:6, 6:0, 6:4 след почти два часа игра. Пенета играе в първо състезание след триумфа си на Откритото първенство на САЩ през септември. За място на четвъртфиналите те ще срещне Анастасия Павлюченкова от Русия.

Победителката от 2010 година Каролин Вожняцки (Дания) се справи с участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Цян Ван със 7:5, 6:0. Осмата поставена Возняцки навакса изоставане от 3:5 в първия сет и със серия от десет поредни гейма стигна до крайната победа.