Инголщат удари Аугсбург в баварското дерби (видео)

Отборът на Инголщат 04 поднесе изненада в третия кръг на Бундеслигата, след като победи с 1:0 като гост Аугсбург. Новакът в елита надигра баварския си съсед и заслужено се прибира вкъщи с три точки.

През първата част гостите имаха няколко чисти положения за гол, но Алфредо Моралес и Паскал Грос направиха пропуски. Все пак логичното се случи и в 63-ата минута Инголщат стигна до гол. При едно лошо изчистване на топката, тя стигна до Матю Леки, който без да се бави я прати в мрежата от 22 метра. До края на мача домакините прбваха натиск, с който да стигнат поне до изравняване, но нямаха шанс до отбележат.

С успеха си днес Инголщат записа втора победа от началото на новия шампионат и вече има шест точки. Аугсбург от своя страна регистрира втора загуба и засега има само една точка в актива си.