Валенсия излъга Лион във Франция (видео)

Отборът на Валенсия постигна важна победа в Шампионската лига, след като надигра с 1:0 като гост Лион в мач от Група "Н" на надпреварата. Единственото попадение отбеляза Софиан Фегули малко преди почивката.

През първата част "хлапетата" бяха по-активният тим на терена и бяха по-близо до откриването на резултата. В крайна сметка обаче голът падна в тяхната врата, противно на развитието на играта. Резултатът бе открит в 42-ата минута, когато при една контраатака топката стигна до Софиан Фегули, който с мощен удар вкара за 1:0 в полза на испанците.

През втората част Лион продължи да е по-активният тим, докато Валенсия действаше предпазливо и се опитваше да запази крехкия си аванс. Младият Алду Калюлю бе най-голямата заплаха за вратата на испанците, но в крайна сметка до изравнителен гол не се стигна и гостите се поздравиха с трите точки.

По този начин Валенсия събра три точки в групата и вече заема втора позиция. Лион пък остава с една и дели третата позиция с Гент. Лидер е Зенит с пълен актив от шест точки.