Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Партизан пое въздух, Божинов с 45 минути

Българският нападател Валери Божинов започна титуляр за своя тим Партизан срещата от 11-ия кръг на Суперлигата в Сърбия срещу Воздовац. "Черно-белите" най-накрая прекъснаха черната серия от три мача без успех в първенството и стигнаха до обрат с 2:1. Още в 5-ата минута домакините излязоха напред в резултата с гол на Ристович, което шокира шампионите. Божинов пробва удар от 14 метра, но прати топката над гредата. Последва натиск на Партизан, но без много ясна идея как да се стигне до чиста голова опасност. Фаул срещу Божинов бе изпълнен от Бабович далеч от целта, а на почивката родния нападател, който имаше проблеми с адуктора бе заменен от Стеванович.

Още в 30-ата секунда обаче Живкович изравни, а в 72-ата минута Бабович от дузпа донесе обрата. До края на срещата домакините, които играха на стадиона на Обилич, изпуснаха две възможности да изравнят и да задълбочат кризата в Партизан.

Другият българин в състава Иван Бандаловски не игра в срещата. Успехът остави шампионите на трето място с 20 точки, като изостават на една от второто място и на девет от лидера Цървена звезда. "Звездашите" вчера победиха с 2:0 Нови Пазар и вече са с 29 точки.

През седмицата Партизан гостува на Аугсбург в мач от Лига Европа.