Партизан тресна АЗ Алкмаар, Божинов игра половин час (видео)

Сръбският шампион Партизан удари холандският АЗ Алкмаар с 3:2 на стадион "ЮНА" в Белград в много резултатен двубой, преминал почти изцяло под диктовката на домакините. Българският национал Валери Божинов бе включен в игра за Партизан в 64-ата минута на двубоя при резултат 2:1 за своя тим. Той допринесе за крайния успех на "гробарите", които започват отлично участието си в групите на Лига Европа.

Тъмнокожият нападател на домакините Абубакар Умару даде аванс на сърбите след попадение с глава в самото начало на двубоя. Камерунецът се извиси над всички в наказателното поле и засече центриране на Джорджевич от корнер, за да открие резултата.

В 34-ата минута Ван дер Линден изравни резултата също след центриране в наказателното поле на съперника. Отбраната на Партизан не се бе подредила правилно и изпусна русокосия халф, оставяйки го само на 2-3 метра от вратата си. Така за холандеца не бе трудно да се разпише и да върне отбора си в мача.

Само четири минути по-късно обаче отново Абубакар Умару върна аванса на домакините. Бранител на АЗ се подхлъзна в опита си да догони камерунеца при центриране от дясното крило и това даде възможност на Умару с диагонален удар да изведе отново Партизан напред.

След почивката домакините продължиха да играят по-уверено и не поставиха аванса си под заплаха. Тяхната задача бе улеснена и от изгонването на халфа на гостите Хупертс, който видя червения цвят на картона за две груби нарушения.

Минута преди края младият талант на домакините Андреа Живкович подпечата победата на домакините с трети гол. 19-годишният атакуващ халф се измъкна зад защитата на гостите при отлична контраатака на своя тим и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно го преодоля. В добавеното време на мача обаче Маркус Хенриксен върна един гол за останалите с човек по-малко гости. Той се разписа с мощен удар от границата на наказателното поле, отклонил се и в гредата зад Живко Живкович.