Нюкасъл изпусна два гола аванс срещу шампиона Челси (видео)

Тимът на Нюкасъл не успя да победи шампиона Челси, макар да имаше два гола аванс само 12 минути преди края на редовните 90 и двата тима завършиха наравно 2:2. Домакините имаха солидна преднина благодарение на голове от страна на Айосе Перес (42) и Жоржиньо Вайналдум (60) и изглеждаха сигурни да спечелят първата си победа за сезона срещу шампионите, които и миналата година преклониха глава на "Сейнт Джеймсис Парк". Вместо това обаче "свраките" могат да се радват на спечелената точка, след като не само допуснаха две попадения във вратата си, дело на Рамиреш (78) и Вилиан (86), а вратарят им Тим Крул спаси вратата си от сигурен трети гол след удар с глава на Рамиреш в 89-ата минута.

Айосе Перес даде аванс на своя отбор в домакинството срещу Челси с прекрасно попадение в 42-ата минута. Бързоногият нападател си спря топката технично с пета и след това с мощен удар от воле препарира Асмир Бегович, с плътен шут, който срещна и страничната греда по пътя си към мрежата. Сериозна вина за попадението му има и бранителят на "сините" Кюрт Зума, който остави сериозно пространство на Перес в наказтелното поле и испанецът не пропусна да се възползва от него.

След точно час игра Жоржиньо Вайналдум удвои аванса на домакините. Холандското крило се разписа с глава след центриране от корнер в наказателното поле пред Бегович. Той бе тотално изпуснат от бранителите на "сините" от Лондон и насочи топката в далечния ъгъл за 2:0.

Рамиреш намали изоставането на гостите с много красив гол в 78-ата минута. Бразилецът, който се появи на терена като резерва, получи пас от Еден Азар и с мощен удар в горния десен ъгъл зад Тим Крул опъна мрежата за 2:1.

В 86-ата минута гостите стигнаха до изравнителен гол. Вилиан центрира остро от фаул в наказателното поле, топката премина над главата на Рамиреш и всички останали в пеналтерията, за да влети директно в мрежата на Крул за 2:2.

До края на мача гостите от Лондон можеха да стигнат и до пълен обрат, но Крул спаси удар с глава на Рамиреш от непосредствена близост. Така двата отбора се задоволиха с равенството, което оставя Нюкасъл с актив от едва три точки и 19-о място в класирането, докато Челси е на 15-а позиция с осем точки.