Нов кошмар за Монпелие

Отборът на Монпелие продължава с ужасния си старт на шампионата в Лига 1. Шампионите отпреди четири години записаха пето поражение от шест мача в новото първенство на Франция. Днес южняците загубиха в последната минута при гостуването си на Каен, след като резервата Джеф Луис донесе успеха на нормандците с 2:1. Преди това Рони Роделен бе открил за домакините, а Жонас Мартен изравнил от дузпа. Така Монпелие остава с една единствена точка от началото на шампионата, докато Каен вече е на трето място с 12.

Подобна на Монпелие е съдбата и на Газелек Аячо за момента. Корсиканците загубиха с 1:2 при визитата си на Гинган, но поне добрата новина за тях е, че успяха най-накрая да отбележат гол в Лига 1. Първото попадение за Газелек бе дело на ветерана Кадер Манган. За Гинган обаче Слоан Приват и Джими Бриан донесоха успеха. Бретанците са на седема позиция с девет точки, а Аячо е на дъното с една точка.

Анже продължава да е на гребена на вълната и победи друг новак в елита Троа с 1:0. Автор на попадението бе Томас Мангани от дузпа. Тимът от Бретан игра цял час с човек по-малко, тъй като Шейх Ндойе бе изгонен в 33-ата минута, но въпреки това успя да се добере до успеха. Анже заема пета позиция с 11 точки, докато Троа все още няма победа и е на 18-а позиция с три точки.