Челси и МЮ напред за Купата, Нюкасъл изхвърча

Челси се класира за четвъртия кръг на "Кепитъл Уан Къп" след убедителна победа с 4:1 като гост на Уолсол. Головете за тима на Жозе Моуриньо отбелязаха Рамирес (10), Лоик Реми 41), Кенеди (52) и Педро Родригес  (92). За домакините почетно се разписа Джеймс О'Конър (46).

Манчестър Юнайтед също не срещна трудности у дома срещу Ипсуич, записвайки класическа победа с 3:0. Уейн Рууни откри в 23-ата минута, а 19-годишният Андреас Перейра удвои в 60-ата. В добавеното време Антони Мартиал отбеляза четвъртия си гол с екипа на "червените дяволи" след рекордния си трансфер от Монако.

Най-голямата изненада поднесе Шефилд Уензди, отстранявайки като гост елитния Нюкасъл. Победното попадение отбеляза Макгиън в 76-ата минута.

Саутхамптън пък помля като гост МК Донс с 6:0. Трима футболисти на "светците" реализираха по две попадения за своя тим – Шейн Лонг, Джей Родригес и Садио Мане.