Фламини носи победа на Арсенал в дербито срещу Тотнъм

Арсенал взе с 2:1 дербито срещу Тотнъм от третия кръг на турнира за "Кепитъл Уан Къп" и продължава напред в турнира. В герой за тима на Арсен Венгер на "Уайт Харт Лейн" се превърна Матийо Фламини, който отбеляза и двата гола за "артилеристите"-

Дербито на Северен Лондон започна на бавни обороти, като домакините от Тотнъм владееха повече топката в първите десетина минути. Арсенал успя да организира първата си опасна атака едва след четвърт час игра, но Оливие Жиру не успя да се възползва по най-добър начин от подаването отляво на Аарън Рамзи. Тотнъм успя да организира две опасни атаки, но в 26-ата минута получи гол във вратата си. Алекс Окслейд-Чембърлейн отправи удар отдалеч, вратарят на "шпорите" Мишел Ворм отрази топката, но не успя да я улови и тя попадна в краката на Матийо Фламини, който отблизо я изпрати в мрежата.

До края на полувремето "шпорите" създадоха няколко добри възможности за изравнителен гол, но така и не стигнаха до него. В началото на втората част Хари Кейн прати топката в мрежата на Арсенал, но гол не беше зачетен поради засада. Натискът на "шпорите" продължи, но вратарят на "артилеристите" Давид Оспина беше непреодолим.  Все пак в 56-ата минута домакините ликуваха след грешка в отбраната на Арсенал. Калъм Чеймбърс се намеси неудачно при едно центриране в наказателното поле на Насер Чадли и прати топката в собствената си врата, като попречи на Оспина да улови.

В 65-ата минута Тотнъм можеше да поведе след атрактивна странична ножица на Хари Кейн, но голмайсторът за Арсенал Фламини изчисти от голлинията. Футболистите на Арсенал се активизираха и на два пъти Мишел Ворм трябваше да показва класа след удари на Алексис Санчес и Оливие Жиру. В 78-ата минута Арсенал отново излезе начело в резултата. Алексис Санчес отправи силен удар отдалеч, топката рикошира в крак на бранител в бяло и попадна във Фламини, който с мощен шут от движение на  границата на наказателното поле отбеляза второто си попадение в мача.

Попадението сякаш сломи духа на "шпорите", които приеха загубата и до края на създадоха нищо опасно пред вратата на Оспина. Във втората минута на добавеното време резервата Тио Уолкът можеше да покачи на 3:1, но топката мина встрани от вратата и така резултатът се запази.