Барса спести сили, но и би категорично (видео + галерия)

Отборът на Барселона надигра убедително с 4:1 Леванте в среща от четвъртия кръг на Примера, играна пред 76 013 зрители на "Камп Ноу". Марк Бартра (50), Неймар (56) и Лионел Меси (61-дузпа и 90) вкараха за "лос кулес". Виктор Касадесус се разписа за валенсианци след нова грешка на Марк-Андре тер Стеген в 66-ата минута. За отбелязване е и новата изпусната дузпа от Меси четвърт час преди края.

Барселона - Леванте Луис Суарес и Андрес Иниеста получиха почивка. Още по-интересното е, че Луис Енрике заложи на четирима нападатели: Лионел Меси, Неймар, Мунир Ел Хадади и Сандро Рамирес. Даниел Алвеш се завърна в стартовия състав след възстановяване от контузия. Лукас Алкарас подреди защитна формация 5-3-2.

Барселона - Леванте Лео изведе каталунския тим с капитанската лента и зае позиция малко зад тримата нападатели. В петата минута аржентинецът не успя да овладее дълъг пас в наказателното поле. Продължителните акциите на "лос балугранас" не носеха заплаха за вратаря Рубен Мартинес. Първият добър шанс беше регистриран след четвърт час игра: шутът на Меси беше блокиран, а секунди по-късно Ла Пулга стреля доста по-слабо и лесно за вратаря.

Барселона - Леванте В 18-ата аржентинецът прати топката над гредата след изпълнение от фал. Три минути по-късно Неймар шутира без забавяне при скоростна акция, но ударът му определено не се получи. В 27-ата минута страничният рефер вдигна много спорна засада на Набил Гилас. В рамките на същата минута гостите от "Сиутат де Валенсия" изградиха нова опасна атака, но Гилас шутира безобразно от добра позиция.

Барселона - Леванте В 28-ата Мунир показа липса на опит и след като напредна и финтира бранител в наказателното поле, насочи в тялото на вратаря, а можеше и да потърси съотборник. В 30-ата Марк Бартра по-скоро беше ударен по главата с топката при центриране от фал и пропиля добър шанс пред вратата на "гранотас". В 35-ата Хавиер Масчерано сбърка пред собственото наказателно поле, но същото направи и Роджър Марти.

Барселона - Леванте Минута по-късно Меси отправи мощен удар от 18 метра, вратарят едва успя да избие, а Сандро не беше готов за добавка, предначертана за гол. В 39-ата Ла Пулга не стреля прецизно с глава след вдигната топка от Даниел Алвеш. В добавеното време на първата част Меси за сетен път шутира над гредата и за втори след шанс от пряк свободен удар.

Барселона - Леванте В 48-ата Неймар провали хубава контра, след като насочи топката между Меси и Сандро. В 50-ата се намери голмайстор с неочаквано име. Меси центрира майсторски, Бартра беше изпуснат, овладя на гърди и насочи в близкия ъгъл - 1:0. Шест минути по-късно падна и втори гол. След рейд отдясно Алвеш сервира топката на Неймар, първият му опит беше отбит, но при втория някакси прокара топката между куп крака за 2:0.

Барселона - Леванте В 60-ата Ней Джъниър си изработи и дузпа след непремерено действие на Анхел Трухийо. Меси стреля мощно под напречната греда - 3:0 за успокоение на трибуните. Секунди по-късно дебют за каталунците направи Жерард Гумбау. В 66-ата Марк-Андре тер Стеген отново сгафи и даде повод за още критики. Германският страж излезе неразчетено при центриране и позволи на Касадесус да намали резултата.

Барселона - Леванте Това даде импулс на тима на Лукас Алкарас, който тръгна настървено напред. В 71-ата Бартра се размина с топката, но имаше късмет, че играч на Леванте се подхлъзна сам срещу вратаря. В 74-ата Неймар блесна с отлично извеждащо подаване към Меси, който се отскубна от Зухаир Федал и бранителят задържа с две ръце аржентинеца - втора дузпа. Лео отново искаше да вкара с мощен шут под гредата, но този път топката излезе над гредата в аут.

Барселона - Леванте В 79-ата Иван Ракитич отне топката от Хуанфран, хърватинът падна в наказателното поле, но Борбалан прецени, че ще е прекалено да даде трета дузпа. В 90-ата Меси се реваншира за изпуснатата дузпа за попадение за 4:1. "Десетката" на барселонци направи рейд между трима бранители и заби кълбото нисък отсечен ъгъл от 16 метра в десния ъгъл на вратаря.

В сряда вечер Барса гостува на Селта в очакван с голям интерес сблъсък.