Лестър отново се върна от 0:2 и остава непобеден (видео)

Отборът на Лестър Сити продължава да е непобеден в английската Висша лига и след шестия кръг на шампионата, след като за втора седмица поред се върна в мача си от 0:2 и завърши наравно 2:2 при гостуването си на Стоук Сити на "Британия Стейдиъм". Възпитаниците на Клаудио Раниери и този път не успяха да си спечелят пица от своя мениджър, запазвайки мрежата си суха, като още до 20-ата минута на двубоя изоставаха с два гола пасив. Боян Къркич откри резултата в 13-ата минута, а Джонатън Уолтърс удвои аванса на "грънчарите" в 20-ата.

Подобно на сблъсъка с Астън Вила миналия уикенд обаче "лисиците" се върнаха в мача след почивката и макар този път да не успяха да осъществят пълен обрат, стигнаха до равенство 2:2. Риад Марез намали изоставането на отбора си от дузпа в 51-ата минута с петия си гол от началото на сезона. Другата звезда в атаката на Лестър Джейми Варди пък донесе равенството на домакините в 69-ата минута, след като се пребори с отбраната на домакините, за да пусне топката във вратата на Джак Бътланд за крайното 2:2.

По този начин Лестър не позволи и на Стоук Сити да ги победи, а "грънчарите" на Марк Хюз остават без победа от началото на сезона. Хората на Раниери запазват второто си място в класирането с 12 точки, докато Стоук е на 18-а позиция с едва три точки в своята сметка.