Славия превзе крепостта на Монтана (видео)

Отборът на Славия се отърси от домакинското поражение от Левски преди седмица и надви Монтана с 2:1 като гост в мач от 9-ия кръг на "А" група. Това бе първа домакинска загуба за новака в елита. Антон Карачанаков отбеляза в 21-ата минута, а Владимир Семерджиев удвои в 32-ата. Иван Минчев върна надеждите на домакините в добавеното време на първата част, но силите на тима не стигнаха за повече.

"Белите" можеха рано да стигнат до гол, но удар по диагонала на Ивайло Димитров в 11-ата минута срещна страничната греда. Десет минути по-късно добрата им игра даде резултат и Карачанаков се разписа след хубав индивидуален пробив и удар по земя с левия крак.

В 27-ата минута центриране от корнер на бившия играч на ЦСКА бе засечено с глава от Димитър Пиргов, но кълбото излезе в аут. Четири минути след това и Янис Карабельов тества рефлекса на Христо Иванов, но вратарят спаси. В следващата атака Жереми Манзоро пусна отличен пас през центъра на отбраната към Семерджиев, халфът се отскубна и сам срещу вратаря успя да го преодолее, макар и с помощта на гредата.

В 40-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Марио Кирев срещу Борислав Балджийски, но според рефера Николай Йорданов играта на вратаря е била чиста и сигнал за наказателен удар не последва. В продължението на първата част домакините успяха да стигнат до гол, след като Балджийски свали топката към Минчев и офанзивният състезател не остави шанс на Кирев с топовния си изстрел.

След почивката футболистите на Монтана натиснаха и получиха възможност за изравнителен гол в 59-ата минута, когато Здравко Лазаров стреля от фаул, но Кирев боксира. Столичани отговориха с опасен шут на Цветомир Панов шест минути по-късно, който обаче не затрудни Иванов. В 77-ата минута Димитров и Манзоро се озоваха сами срещу вратаря на домакините, но голмайсторът на "белите" не отигра топката по най-добрия начин и пропиля отличната ситуация. В 81-ата и Карачанаков се отличи със сериозен пропуск.

В 84-ата минута играчите на Иван Колев можеха да съжаляват горчиво за многото изпуснати положения, след като Станислав Генчев се разписа във вратата на Кирев с глава. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на дефанзивния полузащитник.