Много сериозни проблеми пред Моуриньо преди дербито с Арсенал

Челси ще бъде без Педро и Вилиан в съботното лондонско дерби с Арсенал, потвърди мениджъра на сините Жозе Моуриньо. Отборът му имаше доста трудно начало в първенството, а защитата на титлата на Челси тръгна с четири точки в първите пет мача и отборът се намира четвърти отзад напред.

Арсенал е на другия полюс с 10 точки от пет мача, след като те стартираха с изненадваща загуба от Уест Хам, но в момента са на 4-о място. Вилиан, който вкара първия гол за победата на Челси над Макаби (Тел Авив) в Шампионската лига снощи, напусна терена в 23-ата минута с травма. В същото време Педро изобщо не взе участие в срещата.

"Утре ще гледам Арсенал на видео и искам да знам колко от моите играчи са на разположение. Как е Оскар, Вилиан със сигурност няма да играе, а и аз мисля, че и Педро няма да играе. Но ще видим, заяви Моуриньо пред журналистите.

Педро и Вилиан са със заслуга за четири от седемте отбелязани от отбора попадения. Арсенал пък има три поредни победи с чиста мрежа, а играчите на Арсен Венгер ще се опитат да измият срама от снощното поражение с 1:2 от Динамо (Загреб).