Познати герои носят трета поредна победа на Криля Советов (видео)

Новакът Криля Советов продължава да впечатлява със силното си представяне в Премиер лигата. Отборът от Самара постигна трета поредна победа и излезе на 5-о място във временното класиране. Днес на своя стадион футболистите на Франки Веркаутерен надвиха с 1:0 Мордовия, а единственото попадение бе дело на Георгий Габулов в 30-ата минута след пас на Йоан Моло.

Домакините не оставиха съмнение, че ще търсят победата от първата минута и обсадиха вратата на Нукри Ревишвили. Грузинският страж на Мордовия спаси опасен удар на Тарас Бурлак в началото, а след това попречи и на останалия очи в очи с него Сергей Корниленко да открие резултата.

Ревишвили обаче нямаше какво да стори след половин час игра, когато Георгий Габулов засече перфектно центриране на Йоан Моло и опъна мрежата. Това бе четвърти голов пас на французина в едва три мача с екипа на самарци и той се изравни с Хълк и Тимофей Калачов на върха в класирането по асистенции. Габулов пък е топреализатор на самарци с 4 попадения.

През второто полувреме Евгений Луценко имаше шанс да изравни, но като цяло Криля Советов се защитаваше организирано и заслужено постигна нов успех. Мордовия пък е малко над зоната на изпадащите, а в следващия кръг приема водача ЦСКА (Москва).