"Жълто-черната" армия помете поредната жертва за рекорден успех (видео)

Най-атрактивният тим в Германия от началото на сезона - Борусия (Дортмунд), постигна девета поредна победа във всички турнири, което е клубен рекорд. Днес "жълто-черните" сразиха Хановер 96 с 4:2 като гости и остават начело в класирането на Бундеслигата. Ключова роля за триумфа на вестфалци обаче има и централният защитник на домакините Фелипе. Бразилецът имаше нещастието да направи две дузпи, реализирани от Пиер-Емерик Обамеянг, и да си забие автогол, с който съперникът поведе с 3:2.

Борусия започна много силно и зареди атака след атака пред национала Рон-Роберт Цийлер, но футболистите на "96" се възползваха от първия си шанс и след светкавична контраатака Артур Собиех вкара за 1:0 в 18-ата минута.

В 35-ата минута обаче Фелипе фаулира Йонас Хофман и Обамеянг превърна в гол първия наказателен удар в срещата. Минута преди почивката Хенрих Мхитарян изведе Борусия напред с фамозен шут след пас на Матиас Гинтер.

Собиех възстанови равенството в 53-ата минута и интригата се завърза. После обаче Фелипе провали съотборниците си, след като първо в 67-ата минута засече в мрежата си центриране на Гинтер, а осем минути по-късно игра с ръка за нова дузпа, която Обамеянг елегантно реализира с "Паненка" за крайното 2:4.

Мачът днес беше юбилеен №200 за Матс Хумелс в Бундеслигата. Дебют в първенството записа Аднан Янузай. На тима на Томас Тухел сега предстои битка в Лига Европа срещу ФК Краснодар на 17 септември, последвана от дерби с Байер (Леверкузен).