"Черната котка" отново мина път на Челси, шампионът не спира да затъва (видео)

Превърналият се в истинска "черна котка" за Челси шотландски национал на Евертън Стивън Нейсмит се появи в игра като резерва след само девет минути игра в мача между двата тима на "Гудисън Парк" и отбеляза хеттрик за 3:1 в полза на "карамелите" срещу шампиона на Англия. Това бе първият хеттрик в кариерата на Нейсмит, който на практика сам наказа отбора на Жозе Моуриньо. От своя страна лондончани затъват все повече с представянията си от началото на сезона и след пет мача имат само четири точки в своя актив.

Има вариант "сините" да се озоват дори в зоната на изпадащите при негативно стечение на мачовете от края на кръга. Това със сигурност превръща Челси в един от най-слабо стартиралите защитата на титлата си шампиони в цялата история на английския футбол. Поражението е трето в рамките на първите пет кръга от старта на Премиър лийг

Стивън Нейсмит се появи като резерва едва в деветата минута на двубоя на мястото на контузилия се Мухамед Бешич и откри резултата с гол в 17-ата минута. Русокосият халф забоде топката с глава в мрежата на Асмир Бегович, след като засече остро центриране на младия ляв бек на "карамелите" Брендън Галоуей.

В 21-ата минута отново Нейсмит, който демонтрира невероятна резултатност срещу "сините" от Лондон и се разписа в тяхната врата и през миналия сезон, удвои аванса на своя отбор. Той получи топката от Рос Баркли при бърза контраатака на домакините и без забавяне стреля извън наказателното поле, за да препарира за втори път в мача Бегович с прецизния си удар в неговия ляв ъгъл.

Неманя Матич обаче намали изоставането на шампионите с особено красиво попадение в 36-ата минута. Сръбският халф получи топката в средата на терена, нагласи си я на левия крак и с мощен удар опъна мрежата зад Тим Хауърд за първия си гол от началото на сезона.

След почивката гостите се опитаха да търсят изравнителен гол, но не затрудниха особено Тим Хауърд. След няколко пропуска на Диего Коща и бранителите Кюрт Зума и Джон Тери след изпълнения на корнери пред вратата на "карамелите", се стигна до трети гол във вратата на "сините". И негов автор отново бе Нейсмит. Крилото отново получи добър пас от Рос Баркли и с диагонален удар между краката на Бегович оформи своя хеттрик в двубоя.

Гостите от Лондон отправиха 15 удара по посока на вратата на съперника, но от тях само два бяха точни. Моуриньо опита всичко да раздвижи играта на своя тим в атака и завърши срещата с трима нападатели на терена в лицето на Кенеди, Радамел Фалкао и Диего Коща, но това не му донесе нужния резултат и тимът му бе беззъб в предни позиции.

Евертън пък отново показа отлична игра срещу един от фаворитите за титлата, но за разлика от мача си с Манчестър Сити, този път отбеляза своите ситуации за гол и вече заема третото място в класирането с осем точки.