Борусия (М) остана капо и след този кръг (видео)

Бронзовият медалист Борусия (Мьонхенгладбах) допусна трета поредна загуба в Бундеслигата и остава на последно място без актив. В заключителния мач от третия кръг "жребчетата" преклониха глави пред Вердер в Бремен - 1:2. Арон Йохансон откри головата си сметка за "зелените" с попадение от дузпа в 39-ата минута, след като Марвин Шулц извърши ненужно нарушение срещу Антони Уджа. Точно преди последния сигнал за първото полувреме обаче друг новобранец - Ларс Щиндъл, изравни след хубава асистенция на Торган Азар.

Вердер върна преднината си в 53-ата минута, когато снажният защитник Яник Вестергор изпрати топката в мрежата на Ян Зомер след центриране от корнер.

Борусия имаше две "златни" възможности за изравняване, но първо Патрик Херман пропусна сам срещу Феликс Вийдвалд в 61-ата минута, а след това Рафаел сгреши подаване в 69-ата минута, когато вече всички виждаха попадението.

След това обаче домакините не съумяха да убият интригата. В 84-ата минута резервата Фин Бартелс изскочи очи в очи със Зомер, но швейцарският вратар на Мьонхенгладбах парира с ръка. Три минути по-късно Гранит Джака изрита Асани Лукимиа-Мулонготи в главата след разбъркване при ъглов удар и беше изгонен с втори жълт картон, но братът на Тони Кроос - Феликс Кроос, не успя да вкара отсъдената дузпа, стреляйки в аут.

В края целият тим на Борусия атакуваше, но така и не стигна до положение.

Вердер има 4 точки след ремито срещу Херта (Берлин) в миналия кръг.

Сега предстои пауза в Бундеслигата заради квалификациите за Евро 2016. Първенството в Германия се подновява след две седмици, като на 11 септември Борусия приема Хамбургер ШФ в първата среща от четвъртия кръг. Футболистите на Виктор Скрипник пък ще гостуват на Хофенхайм.