Борусия (Мьонхенгладбах) отнесе втора плесница (видео)

Един от факторите в предишния сезон в Бундеслигата - Борусия (Мьонхенгладбах), инкасира втора поредна загуба на старта на новия шампионат. След кошмарното 0:4 в Дортмунд преди седмица, този път бронзовите медалисти отстъпиха с 1:2 у дома на Майнц 05, за който не игра оставеният извън групата Тодор Неделев. Гостите направиха много силен мач и наред с двете попадения пропуснаха още няколко, като на два пъти и гредите им попречиха за това. Хайро Самперио беше точен за 1:0 за Майнц 05 в 42-ата минута след ювелирна контраатака и прецизен до милиметри пас на Кристиан Клеменс. Патрик Херман изравни в 54-ата минута с хубаво изпълнение, но в 79-ата минута нова бърза акция на играчите в червено завърши с точен шут на Клеменс за крайното 1:2. Юнус Мали и Фабиан Фрай удариха гредите на вратата на Борусия още през първата част.

Момчетата на Люсиен Фавър изпуснаха своя шанс чрез Рафаел, който в 64-ата минута излезе очи в очи с Лорис Кариус, но не успя да реализира, а това щеше да е за 2:1 в полза на домакините. Евентуален успех на Борусия обаче нямаше да бъде заслужен, защото на другата врата само Йошинори Муто пропусна три пъти сам срещу Ян Зомер.

Това са първи точки за "05" след изненадващото поражение с 0:1 от Инголщат 04 в първия кръг. След седмица в Майнц гостува Хановер 96, а тимът от Мьонхенгладбах ще пътува за сблъсък с Вердер (Бремен).