Ново постно ястие в Примера

Отборите на Реал Сосиедад и Спортинг Хихон направиха скучно 0:0 в двубой от втория кръг на Примера дивисион. Така след безплодния първи кръг, в който бяха регистрирани четири нулеви ремита, още във втория мач от този кръг се стигна до ново такова. Любопитното е, че и сансебастианци, и хихонци завъртяха нули в първите си мачове преди седмица. Вече бившият играч на Реал Мадрид Асиер Ияраменди се завърна на "Аноета" като титуляр и получи жълт картон. Преотстъпеният от Барселона Ален Халилович пък се включи след почивката в състава на гостите от "Ел Молинон".

Тимът на Дейвид Мойс упражни териториален натиск с началото на мача. "Чури урдин" разчитаха на продължителни нападения, при които рядко достигаха до вратата на астурианци. Момчетата на Абелардо Фернандес действаха подчертано прибрано, а редките им контри оставаха незавършени. В 15-ата минута Джонатас получи пространство за шут от въздуха - над вратата. В 33-ата Карлос Вела се сдоби с отлична възможност за гол, но пропусна. Брума центрира отляво, Иван Куеяр излезе неразчетено, а Вела прати топката в аут след удар с глава от пет метра.

В 53-ата минута Серхио Алварес се озова на добра позиция, но Херонимо Руи се справи. Двата тима продължиха своята борба в средата на терена и в нападение не предлагаха интересни моменти. В 79-ата минута топката остана сама в наказателното поле на хихонци, а Джонатас не успя да стигне до нея. В 84-ата Куяер направи запомнящо се спасяване, макар и секунда по-късно да беше регистрирана засада. В добавеното време на мача Алберто де ла Бейя можеше да вкара шедьовър след фалцов изстрел от 25 метра, но топката профуча покрай сглобката, за да излезе в аут.

Снимка: "Марка"