Щастливите дни за Кьолн продължават (видео)

С два гола в заключителните минути Кьолн успя да обърне у дома Хамбургер ШФ от 0:1 до 2:1 в среща от третия кръг на Бундеслигата. По този начин бойкият тим на Петер Щьогер затвърди добрите впечатления от първите две седмици и продължава да бъде непобеден. "Козлите" изиграха много слабо първо полувреме, а непосредствено след започването на второто се оказаха догонващи, след като Люис Холтби вкара в 47-ата минута.

Кьолн се преобрази едва в последната четвърт на двубоя, когато след влизането на Филип Хозинер заигра с двама централни нападатели. Малко преди това - в 63-ата минута, Антони Модест удари греда. Точно австриецът Хозинер обаче изравни в 76-ата минута след наивна грешка при подреждането на защитата на съперника.

След това дойде и преломният момент в срещата на "Райн Енерги Щадион". В 79-ата минута Модест се устреми сам срещу вратаря, но падна на земята. Съдията Дениз Айтекън прецени, че нападателят е бил фаулиран в наказателното поле от Емир Спахич, за което последва дузпа и червен картон за босненеца. Модест не сбърка от бялата точка и обратът вече беше факт.

Макар и с човек по-малко Хамбургер ШФ имаше своите възможности за изравнително попадение. В 90-ата минута бранителят Клебер като по чудо не успя да засече в мрежата центриране от корнер. Секунди по-късно реферът подмина чиста дузпа за "Шпортферайн" за игра с ръка на футболист на Кьолн. В другото поле домакините също претендираха за втори наказателен удар, но и те не го получиха, за дойде последният сигнал при 2:1. Малшансът на "Червените шорти" се допълни и от контузията на титулярния вратар Рене Адлер, който заради болки в рамото беше заменен още преди почивката.

За състава на Бруно Лабадия това е второ поражение, а след паузата в първенството предстои ново тежко гостуване - на Борусия (Мьонхенгладбах). "Козлите" пък ще се изправят срещу намиращия се в отлична форма Айнтрахт (Франкфурт).