Кьолн прободе Щутгарт с убийствена ефикасност (видео)

Кьолн срази Щутгарт с 3:1 на неговия стадион в заключителния двубой от първия кръг на Бундеслигата пред 59 500 фенове на "Мерцедес Бенц Арена". Всичките попадения паднаха в последния четвърт час, като решителният трети гол на гостите дойде в продължението, когато всички футболисти на домакините бяха в половината на съперника.

Още в началото стана ясно, че ще наблюдаваме атакуващ футбол, след като отборите набързо си размениха по една греда чрез Матиас Леман (2') и Даниел Дидави (7'). В 12-ата минута страничният стълб пак лиши Щутгарт от откриващо попадение.

"Швабите" имаха игрови превес, но не и в ключовите ситуации. Те отправиха общо 28 изстрела срещу само 9 на съперника, но не това се окажа решаващо.

Развръзката започна в 75-ата минута, когато новият централен нападател на Кьолн Антони Модест изпревари дебютиращия вратар на домакините Пжемислав Титон и последва нарушение в наказателното поле. Французинът беше точен от бялата точка, макар и с малко късмет.

"Козлите" нанесоха втори светкавичен удар секунди по-късно, когато влезлият като смяна Симон Цолер беше точен за 2:0.

Същият този Цолер обаче предизвика дузпа в полза на Щутгарт след ненужно нарушение срещу Филип Костич в 79-ата минута. Дидави не сгреши от 11-ия метър и интригата се завърна.

До края се игра пред и в наказателното поле на Кьолн, но безрезултатно. В последните секунди Модест и Юя Осако решиха всичко с попадение на японеца за 3:1.