Благо и Рубин са в групите, Аякс оцеля в Чехия (видео)

Бившият национал Благой Георгиев и неговият Рубин се класираха за груповата фаза на Лига Европа след трудна победа с 1:0 над Работнички (Скопие). Единствения гол за казанци отбеляза Карлос Едуардо в 33-ата минута. Бразилецът беше точен в 33-ата минута след пробив и центриране на Максим Канунников. Домакините имаха още много положения, но ги пропуснаха. В последните минути Работнички заигра по-офанзивно в търсене на изравнително попадение, което щеше да прати мача в продължения, но защитата на Рубин се справи.

Благо Георгиев остана на терена през целия мач и получи жълт картон в 90-ата минута за бавене на времето.

Бордо загуби с 1:2 гостуването си на Кайрат, но с общ резултат 2:2 и повече голове на чужд терен продължи напред. Началото беше кошмарно за жирондинци, които си вкараха автогол още в 1-ата минута чрез Седрик Ямбере. След почивката Исламбек Куат вкара втори гол за Кайрат, но попадение на Енцо Кривели в 76-ата минута класира Бордо за групите.

Аякс имаше тежки мигове при визитата си на Яблонец, но благодарение на вратаря си Яспер Силесен устиска нулевото равенство. Холандският национал спаси дузпа, изпълнена  от Ян Грегуш в 58-ата минута. За нарушението в наказателното поле Ришадли Базоер получи червен картон, но дори с човек по-малко Аякс не допусна гол и след победата си с 1:0 в Холандия се класира за груповата фаза.

Там ще играе и Карабах. Азербайджанският тим разгроми Йънг Бойс с 3:0 у дома, след като бе спечелил и преди седмица в Швейцария с 1:0.