Ненаситните от Дортмунд нямат спирка - 12 гола за осем дни (видео + галерия)

Борусия (Дортмунд) с лекота надви Инголщат 04 с 4:0 като гост и записа втора победа от два мача в Бундеслигата. Вестфалци можеха да вкарат 10 гола, но се задоволиха само с точни изстрели на Матиас Гинтер (55'), Марко Ройс (60'-дузпа), Шинджи Кагава (84') и на Пиер-Емерик Обамеянг (90'). През миналия уикенд "жълто-черните" вкараха четири гола и на Борусия (Мьонхенгладбах), а в четвъртък сториха същото и с норвежкия Од Гренланд в Лига Европа, с което фиксираха на 12 попаденията си в рамките на 8 дни. Изобщо пък при новия треньор Томас Тухел отборът има шест победи от шест официални срещи до момента.

В първия кръг футболистите на Инголщат бяха победили Майнц 05 на неговия стадион, но днес не показаха нищо стойностно и бяха просто наблюдатели. Само за първото полувреме гостите пропуснаха поне пет 100-процентови възможности. Ройс, Обамеянг, Илкай Гюндоган, Хенрих Мхитарян и Кагава демонстрираха нетипична разсеяност в завършващия удар.

Инголщат 04 - Борусия (Дортмунд) 0:4

Домакините от Бавария организираха нещо като опасност чак в 35-ата минута, когато на Роман Бюрки се наложи да излезе извън наказателното поле, за да изпревари Лукас Хинтерзеер.

Изненадващо Инголщат 04 стартира по-добре второто полувреме и вратарят на Борусия трябваше да показва класа след силен удар на Моритц Хартман в 49-ата минута.

Подемът в играта на домакините беше спрян в 55-ата минута, когато малко неочаквано Гинтер се озова на стрелкова позиция и показа на звездите какво трябва да правят. Само пет минути по-късно пробив на другия бек - Марсел Шмелцер, завърши с нарушение в наказателното поле и Ройс удвои аванса от бялата точка.

Две минути по-късно футболистите в червено-черно за последно напомниха, че са на терена, като Щефан Лекс също принуди Бюрки да плонжира решително.

След това играта отново се прехвърли изцяло в половината на Инголщат 04. Последваха дежурните пропуски на Ройс, Матс Хумелс и Гонсало Кастро, но головете нямаше как да се разминат. В 84-ата минута Кагава направи 3:0, а в последните секунди Обамеянг спусна завесата на представлението в жълто-черно с попадение за 4:0.

Изразителната победа изкачи Борусия на първо място заради по-добрата голова разлика от тези на Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен). В четвъртък победната серия може да бъде продължена при реванша срещу Од Гренланд, а след това в неделя тимът приема Херта (Берлин). Инголщат 04 пък го очаква регионално дерби с Аугсбург.