Педро блесна в дебюта си и помогна за първа победа на Челси (видео)

Новата покупка на Челси Педро Родригес изнесе страхотен мач в дебюта си за "сините" от Лондон и бе в основата на първата победа на отбора на Жозе Моурино от началото на сезона във Висшата лига. Испанският национал отбеляза гол, асистира за друг и бе много деен в атаката на лондончани при победата с 3:2 на "Дъ Хоутърнс". Именно той откри резултата след 20 минути игра, а десет по-късно подаде към Диего Коща, за да отбележи той за 0:2.

Джеймс Морисън намали изоставането на своя тим, а Сесар Аспиликуета вкара за 1:3. Крайното 2:3 оформи отново Морисън в 59-ата минута. Гостите от Лондон играха с човек по-малко от 54-ата минута до края, след като капитанът им Джон Тери видя червения цвят на картона за задържане на Хосе Саломон Рондон. Въпреки численото си преимущество обаче "дроздовете" не намериха път за трети гол в мрежата на Куртоа.

Така шампионите, които имаха в актива си само една точка след първите два кръга, записаха първа победа в шампионата. Уест Бромич пък остава с една точка в своя актив и след третия кръг, като до момента единствено нулевото реми с Уотфорд е донесло точки за отбора на Тони Пулис.

Халфът на Уест Бромич Морисън пропусна да изведе своя тим в 14-ата минута на срещата на "Дъ Хоутърнс", след като изпусна дузпа, отсъдена за нарушение на Неманя Матич срещу Калъм Макманаман. Морисън стреля в центъра на вратата, но Тибо Куртоа спаси удара му с коляно, избивайки в корнер.

В 20-ата минута обаче гостите бяха тези, които излязоха напред в резултата. на мача с удар по тревата, който премина под плонжа на Боаз Майхил. Новата покупка на Челси Педро Родригес откри головата си сметка за "сините" от Лондон в дебюта си за своя нов клуб. Педро получи топката в центъра на терена, комбинира с Еден Азар през средата на отбраната на домакините и с лек, но много добре насочен удар от границата на наказателното поле даде аванс на своя тим в резултата. След половин час игра Педро записа и първа асистенция към името си за своя нов клуб. При светкавична контраатака на лондончани той откри Диего Коща в наказателното поле на домакините и таранът на гостите на празна врата се разписа за 0:2.

Изпусналият дузпа по-рано през двубоя Джеймс Морисън пък намали изоставането на своя тим пет минути след гола на Диего Коща.

В 42-ата минута Сесар Аспиликуета отново възстанови аванса от два гола на гостите. Диего Коща успя да отклони с гърди към испанския ляв бек на гостите и той с прецизен удар между краката на бранител не остави шансове на Боаз Майхил да отрази влизащата в мрежата му топка.

Второто полувреме започна много лошо за гостите, които на почивката се виждаха като сигурни победители в срещата. Първо капитанът им Джон Тери бе отстранен от игра с директен червен картон от рефера Марк Клатънбърг, след като задържа Хосе Саломон Рондон като последен в отбрана. Няколко минути след изгонването на Тери пък Джеймс Морисън заби втори гол във вратата на Куртоа за 2:3. Той засече с глава центриране на Калъм Макманаман и с удар под гредата отбеляза за втори път името си сред голмайсторите.

Това обаче бе всичко по отношение на головете в двете врати. До края на срещата и двата тима имаха възможност да се разпишат, но това така и не се случи. Крис Брънт стреля встрани от вратата на Куртоа за домакините, а Йонас Олсон с глава също пропусна да изравни. В края на мача пък Еден Азар прати топката на сантиметри от гредата, пропускайки шанс да подпечата успеха на своя тим. В крайна сметка обаче по-важното за "сините" от Лондон се случи и те удържаха аванса си, за да спечелят първа победа в шампионата за сезона.

Включете се в новия Viber публичен чат на SPORTAL.BG - ТУК!!!