Джокович обърна Долгополов и е на финал в Синсинати

Световният номер едно Новак Джокович отново показа големия си характер и обърна Александър Долгополов в срещата помежду им от 1/2-финала на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати. Сърбинът загуби първия сет с 4:6, но след това спечели следващите два със 7:6(5), 6:2 и продължава напред в турнира.

Ноле започна мача колебливо и допусна пробив още в третия гейм за 1:2. Той успя да върне пробива за 3:3, но още в следващия гейм пак се пропука и Долгополов направи нов брейк, като той се оказа и ключов за спечелването на първия сет с 6:4 в негова полза.

Във втория сет двамата тенисисти отново размениха по един пробив, за да се стигне до тайбрек, където Джокович показа здрави нерви и макар през цялото време да изоставаше в резултата, съумя да направи обрат в самия край и с два поредни мини-пробива обърна нещата в своя полза за 7:5 точки.

Така се стигна до решителен трети сет, но в него сърбинът бе пълен господар на корта. Той поведе с ранен пробив за 2:1, а след това направи и още един за 4:1 и окончателно сломи съпротивата на Долгополов, като в крайна сметка затвори сета и мача с 6:2 гейма в своя полза.

Така Джокович е на финал в турнира, като чака победителя от другия полуфинал между Роджър Федерер и Анди Мъри.