Джокович демонстрира характер и не се даде на Гофен

Световният номер едно в тениса Новак Джокович трябваше да показва характер, за да отстрани белгиеца Давид Гофен в сблъсъка между двамата от турнира "Мастърс" в Синсинати. Той се наложи много трудно с 6:4, 2:6, 6:3. Сърбинът показа игра на приливи и отливи и не бе далеч от загубата, но за пореден път демонстрира защо е водач в световната ранглиста и направи знаменит обрат в последния сет, в който губеше с 0:3 с два пробива.

В началото нищо не предвещаваше подобно развитие на нещата, като Ноле поведе с 3:1 с пробив, а след това спечели и своето подаване за 4:1. Той обаче допусна Гофен да се върне в сета като също бе пробит за 4:3, а след това се стигна и до 4:4. В решителния момент обаче Джокович се стегна и спечели следващите два гейма, за да вземе и сета с 6:4.

Във втория сет обаче нещата далеч не стояха толкова добре за Джокера. Той допусна пробив още при първото си подаване и изнервен дори счупи ракетата си. След това Гофен просто поддържаше преднината си, а дори направи и втори пробив за 5:2, след което на свой сервис затвори и сета за 6:2 и така изравни общия резултат.

Голямата драма настъпи в третия сет, когато белгиецът два пъти проби сервиса на Джокович и поведе с 3:0, като вече се виждаше победител в мача. Точно тук обаче си пролича невероятният характер на Ноле, който не се предаде, а дори напротив - до края на мача не даде нито един гейм на своя съперник. Така сърбинът сътвори знаменит обрат и спечели сета и мача с 6:3 в своя полза.

В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу Стан Вавринка, който пък отстрани трудно Иво Карлович със 6:7(2), 7:6(5), 7:6(5).