Първа точка за Съндърланд, Суонзи продължава без загуба (видео)

Тимът на Съндърланд завоюва първата си точка през сезона, след като стигна до равенство 1:1 в домакинството си на Суонзи на "Стейдиъм ъф Лайт". Джърмейн Дефоу изравни за "черните котки" в 62-ата минута, след като секунди преди почивката таранът на "лебедите" Бафетимби Гомис бе дал аванс на отбора на Гари Монк. Гостите от Уелс все още не познават вкуса на загубата след три кръга от началото на сезона. От друга страна Съндърланд завоюва едва първата си точка в настоящия шампионат, а възпитаниците на Дик Адвокаат няма как да са доволни от игрите си до момента.

Домакините имаха претенции и за дузпа в своя полза, когато топката срещна ръката на Ашли Уилямс след изстрел на Джак Родуел. В самия край на първото полувреме обаче те бяха попарени от попадение на Бафе Гомис, който засече в мрежата зад Костел Пантилимон центриране на Кайл Ноутън.

След почивката Суонзи имаше възможност да стигне и до втори гол, когато Андре Аю нацели гредата зад Пантилимон с мощен удар. Джърмейн Дефоу обаче възстанови равенството в 62-ата минута с кинжален завършващ удар след подаване от страна Джърмейн Ленс. Себастиан Коатес можеше дори да донесе пълен обрат на домакините, но от много удобна позиция с глава стреля над вратата в края на срещата.