Съндърланд с нова издънка, Норич превзе "Стейдиъм ъф Лайт"

Тимът на Съндърланд записа втора поредна загуба от началото на сезона във Висшата лига, след като бе победен с 1:3 от Норич на своя "Стейдиъм ъф Лайт". Възпитаниците на Дик Адвокаат демонстрираха познатото от последните няколко години незаинтересовано поведение в някои от мачовете на старта на сезона и след поражението от Лестър в първия кръг, допуснаха нова загуба и то пред собствена публика. Гостите от Норич поведоха с класическото 3:0 с попадения на Ръсел Мартин и Стивън Уитакър преди почивката и Нейтън Редмънд в самото начало на втората част. Влезлият като резерва младок Дънкан Уатмор отбеляза почетното попадение за "черните котки" две минути преди края на редовните 90.

Защитникът Мартин даде аванс на Норич в 27-ата минута, след като вратарят на домакините Костел Пантилимон отби изстрел на Роби Брейди право в краката му. Само девет минути по-късно "канарчетата" удвоиха своя аванс чрез Стивън Уитакър, който направи отлично двойно подаване с Уес Хулахън, за да се озове на добра позиция, от която да прониже за втори път Пантилимон. Хулахън бе в основата и на третото попадение за гостите, след като откри Нейтън Редмънд в наказателното поле в 53-ата минута и той направи аванса на Норич класически.

Едва в края на мача младият Уатмор, който дебютира с екипа на своя клуб в днешната среща, отбеляза почетно попадение за домакините две минути преди края на срещата. Съндърланд остава закотвен на последното място в класирането на Висшата лига рано през сезона, докато Норич регистрира първата си победа и е в средата на таблицата с 3 точки в своя актив.