Борнемут с историческа победа, таран на "черешките" блести в седемголов трилър (видео)

Новакът в английския елит Борнемут затвърди добрите си игри от началото на сезона и записа историческа първа победа в английската Висша лига с 4:3 при гостуването си на Уест Хам. В герой на головия трилър на "Болейн Граунд" в Лондон се превърна нападателят на "черешките" Калъм Уилсън, който заби три гола във вратата на заместилия наказания Адриан дел Кастийо вратар на "чуковете" Дарън Рандолф. Гостите имаха аванс през целия двубой, след като дръпнаха с 0:2 още преди почивката и така и не позволиха на съперника си да се върне в мача.

Уилсън даде ранен аванс на Борнемут в 11-ата минута само една минута, след като попадение на домакините бе отменено заради нарушение в атака на техен нападател, много подобно на гола, отбелязан от възпитаниците на Еди Хау на "Анфийлд" в началото на седмицата. В 28-ата минута отново таранът на гостите Калъм Уилсън удвои аванса на своя отбор, като и при първото, и при второто му попадение във вратата на Уест Хам сериозна вина имаше левият бранител Аарън Кресуел.

В началото на второто полувреме Уест Хам се върна в мача. Първо Марк Нобъл се разписа от дузпа в 48-ата минута, а след това Шейку Кояте изравни с попадение пет минути след това, завършвайки центриране на Кресуел. Вместо тези попадения да окрилят домакините за пълен обрат обаче се случи точно обратново.

Влезлият като резерва в състава на "черешките" Марк Пю бе точен за 2:3 от границата на наказателното поле, а Калъм Уилсън оформи своя хеттрик в 79-ата минута от дузпа, при която бранителят на "чуковете" Карл Дженкинсън бе изгонен с директен червен картон. Крайното 3:4 оформи влезлият като резерва Модибо Маига, за да направи финалните осем минути на срещата особено напрегнати, но домакините така и не успяха да стигнат до нищо повече.

По този начин Борнемут, който в първите два кръга демонстрира отлична игра, но загуби и двете си срещи с по 0:1 съответно от Астън Вила и Ливърпул, сега стигна до трите точки. Възпитаниците на Славен Билич пък продължават да са изключително колебливи в първите си мачове от сезона, като днес допуснаха второ поредно поражение, след като в първия кръг хвърлиха бомбата с победа на "Емиратс" срещу Арсенал.