Божката Краев донесе първа радост на "Герена" този сезон (видео)

Отборът на Левски постигна втора поредна победа в "А" група и първа на стадион "Георги Аспарухов" този сезон. "Сините" надвиха с 2:0 Монтана след две попадения на Божидар Краев през втората част. Младокът бе точен първо в 59-ата минута, а след това в 68-ата удвои. Малко преди това гол на Атанас Курдов бе отменен поради спорна засада. Гостите пък удариха цели три пъти гредите на Боян Йоргачевич, като първите две при резултата 0:0. Това се случи преди почивката след удари на Георги Ангелов и Атанас Илиев. Десет минути преди края Иван Михов с глава също нацели горната греда.

Успехът изкачи "сините" на трето място преди останалите мачове с актив от 8 точки и за първи път през този сезон има положителна голова-разлика 6:5 преди гостуването на Локомотив (Пловдив) другата седмица.

Левски - Монтана Официален дебют със "синята" фланелка направи Атанас Курдов, който води атаката на тима за сметка на Денис Махмудов, останал на пейката. Наставникът Стойчо Стоев отново заложи на трима юноши, които действаха пред опорните полузащитници и зад Курдов. Това бяха Мики Орачев, Борислав Цонев и Божидар Краев.

В седмата минута Георги Ангелов удари горната греда над Йоргачевич след удар от 22 метра. Сръбският вратар изби леко топката, но Стефан Апостолов даде аут. Последваха две по-опасни атаки на "сините", които завършиха без удар. В 23-ата минута Атанас Илиев удари лявата греда на домакините. Нападателят на Монтана остана непокрит и стреля силно от 12 метра. Първият точен удар за Левски бе в 36-ата минута, когато Борислав Цонев стреля силно от фаул. Халфът отправи изстрел от близо 30 метра, но право в ръцете на Христо Иванов.

В 41-ата минута Курдов направи непростим пропуск от два метра, когато засече центриране на Ноойер, но прати топката в аут, а не в мрежата. 60 секунди по-късно Костадинов пропусна от пет метра да даде преднина на "сините", след като стреля слабо в ръцете на Иванов.

Втората част започна с отменен гол на Курдов, който засече подаване на Цонев на два метра от вратата. "Сините" станаха по-агресивни и в 59-ата минута Краев проби отдясно след подаване на Ноойер и с диагонален удар откри. Девет минути по-късно №12 на домакините бе изведен отлично от Курдов и хладнокръвно удвои със своя трети гол за сезона и общо 9-и в "А" група. 18-годишният талант бе на път да вкара и трети хеттрик в кариерата си, но пропусна, след като бе видимо изморен.

Левски - Монтана В 80-ата минута Михов с глава след центриране от корнер удари за трети път гредата на Левски. Бранителят засече центриране от корнер и прати топката в горната греда. Последва силен удар на Балджийски, който бе спасен от Йоргачевич.  До края на срещата Махмудов пропусна очи в очи с Иванов в 90-ата минута да направи победата на "сините" класическа.

Левски - Монтана Така "сините" донесоха първа радост на около 4000 свои фенове на "Герена" този сезон. Монтана пък записа втора загуба далеч от "Огоста" и остана с актив от пет точки на шесто място, но въпреки това показа, че няма да е лесно на нито един отбор срещу играчите на Ферарио Спасов.