Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Ансамбълът дели второ място след първия уред

Ансамбълът на България дели второ място с Беларус във временното класиране след първия уред в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София. Световните шампионки от Измир 2014, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, изигра страхотно съчетаниято си с пет ленти и получиха оценка 17.800 точки. Същата оценка получиха и гимнастичките от Беларус.

България и Беларус получиха еднакви оценки както за трудност, така и за изпълнение. Българките показаха новите си трика в жълто и черно и бяха бурно аплодирани от публиката в залата. Възпитаничките на Ина Ананиева се класираха за финала на пет ленти, който е в неделя.

"Момичетата играха много стабилно, имаха огромно желание да се покажат пред българска публика", коментира старши треньорът Ина Ананиева. С първа оценка днес беше ансамбълът на Русия с 18.450 точки, въпреки че имаха малки грешки. На четвърто място е Израел със 17.550 точки, а в класирането следват Испания със 17.300 точки и Япония със 17.300 точки.

Ансамбълът на Азербайджан допусна груба грешка, оплете лентите и остана последен с 13.400 точки. Втората част от надреварата при ансамблите - съчетанията с два обръча и три чифта бухалки е утре, след което ще станат ясни медалистките в многобоя. По програма в събота състезанието започва в 10.00 часа и продължава до 16.00 часа с вторите два уреда при жените - бухалки и лента. Ансамблите са 16.30 до 17.45 часа. Финалите на отделните уреди са в неделя.