България с три финалистки на Световната купа

Невяна Владинова заема седмо място след първите два уреда в многобоя на турнира за Световната купа по художествена гимнастика в София. Владинова изигра отлично своите съчетания и събра сбор от 35.350 точки. Тя беше оценена със 17.700 точки на обръч и 17,650 точки на топка. Българката се класира за финалите и на двата уреда, които са в неделя. Другата българка в класирането Мария Матева е 11-а в многобоя след първите два уреда с 35.200 точки, след като получи 17.650 точки на обръч и 17.550 точки на топка. Матева се класира за финала на топка.

Така България има две финалистки на топка и една на обръч, където Матева е резерва. Извън класирането участваха Сара Стайкова и Катрин Тасева, които имат сбор съответно от 33.000 точки и 32.850 точки. Съвсем заслужено и очаквано начело е рускинята Яна Кудрявцева, която с перфектни изпълнения на обръч и топка събра сбор от 38.400 точки. Тя получи оценки от по 19.200 точки за двете си съчетания. Втора е друга рускиня Маргарита Мамун с 37,850 точки (19.000 точки на обръч и 18.850 точки на топка). Трета до момента е Мелитина Станюта (Беларус) с 36.850 точки (18.400 и 18.450).

В топ 6 са още Анна Ризатдинова (Украйна) с 36.350 точки, Йон Джае Сон (Република Корея) с 36.300 точки и Александра Солдатова (Русия) с 35.900 точки. Според регламента на финалите на отделните уреди може да участват само по две гимнастички от държава. В момента надпреварата продължава със състезанието при ансамблите с пет ленти. Световната купа в София се провежда при доста голям интерес и в залата има доста фенове на художествената гимнастика.

Снимка: Емона Цончева, Sportal.bg