Уест Хам нанесе тежък удар по големите амбиции на Арсенал, Чех с кошмарен мач (видео)

След като преди седмица победи Челси и спечели Къмюнити Шийлд, Арсенал започна по кошмарен за големите си амбиции начин надпреварата в Премиър лийг. "Топчиите" загубиха с 0:2 от Уест Хам на "Емиратс" в първото лондонско дерби от новия шампионат. Шейку Кояте (43') и Мауро Сарате (57') се разписаха за победителите, а Петер Чех имаше вина и за двете попадения в своята врата.

Опитният страж дебютира за Арсенал в двубой от Премиър лийг. Алексис Санчес, който започна по-късно своята подготовка, бе на скамейката за началото. Там бе и Тио Уолкот, а атаката на домакините се водеше от Оливие Жиру.

16-годишният Рийс Оксфорд бе титуляр за Уест Хам. Новите попълнения на "чуковете" Димитри Пайе и Анджело Огбона също започнаха на "Емиратс".

Арсенал на пръв поглед бе по-активният отбор през първата част, но домакините не стигаха до особено чисти положения. Окслейд-Чембърлейн, Касорла и Рамзи опитаха изстрели, като последният нацели и напречната греда в 32-ата минута. Две минути преди края на първата част "чуковете" нанесоха своя удар. Пайе центрира от пряк свободен удар, а Шейку Кояте засече с глава. Петер Чех не прецени добре ситуацията и излезе напред, но не успя да стигне до топката, която се озова в неговата врата - грешка на опитния страж.

В началото на втората част "артилеристите" се опитаха да върнат гола и Жиру нанесе два удара, но те не донесоха резултат. Шокът за домакините стана пълен в 57-ата минута, когато Мауро Сарате удвои с изстрел от около 25 метра. Коклен и Окслейд-Чембърлейн сгрешиха в отбрана, но голямата грешка отново бе на Чех, който първо тръгна в противоположната посока, а след това не успя да стигне до топката, която влезе в близкия му ъгъл.

Арсен Венгер включи в игра Уолкот и Санчес. И това обаче се оказа безрезултатно. До края единствено удар на Окслейд-Чембърлейн мина в опасна близост до вратата, а Адриан изби шутoве на Касорла и Санчес. Жиру също стреля неточно и в крайна сметка домакините не успяха да стигнат дори и до почетно попадение.

Така новият мениджър на Уест Хам Славен Билич дебютира в Премиър лийг с впечатляваща победа.