Реал стана импотентен без Кристиано и Бензема (галерия)

Без контузените Кристиано Роналдо и Карим Бензема Реал Мадрид показа отчайваща неточност в атака при гостуването си на Волеренга и логично завърши 0:0 в предпоследната си лятна контрола. След като бяха неузнаваеми и срещу Байерн (Мюнхен) през седмицата, Хесе Родригес и Гарет Бейл не направиха нищо стойностно и днес, а при малко повече късмет домакините от Норвегия можеха и да спечелят. На тяхна сметка беше най-чистото положение в мача, когато Кейлор Навас спаси шут на излязъл сам срещу него играч.

Все пак испанците могат да се чувстват ощетени, защото в 90-ата минута съдията не отсъди дузпа за явно нарушение срещу Лукас Васкес.

В редиците на Реал ги нямаше още Пепе, Фабио Коентрао и Серхио Рамос. Това даде шанс на невръстния Мартин Йодегор да стартира от първата минута за радост на феновете в Норвегия. 16-годишният футболист започна като дясно крило, Хамес действаше отляво, а Гарет Бейл беше зад гърба на Хесе. Йодегор обаче почти не игра с топката, след като цяло първо полувреме атаките се редяха отляво от Марсело и Хамес.

Волеренга - Реал Мадрид 0:0

Колумбиецът пропусна първия добър шанс, след като в 8-ата минута се препъна след подаване на Марсело. Самият бразилец реши да завърши в 14-ата минута и шутът му мина много близо до целта, но излезе в аут.

Домакините стигнаха до първата си възможност точно след 20 минути игра, но изстрел от пряк-свободен удар мина над гредата. Реал отговори пет минути по-късно с поредния пробив на Марсело отляво и центриране към Бейл, който от няколко метра показа изключително неточен шут. Играчите на Волеренга веднага подеха контраатака и секунди по-късно Расмус Линдквист се озова сам срещу Навас, който спаси мрежата си с решителна намеса с крак.

В 27-ата минута Бейл коригира мерника и изсипа истинска бомба от фал, но вратарят на Волеренга успя да отрази.

Чак в 35-ата минута се видя, че Бенитес има и десен фланг на атаката. Тогава Данило се включи и беше изведен зад защитата, но по подобие на Хамес в началото показа непривична скованост при поемането на топката и тя излезе в аут.

Изолираният до този момент Хесе се прояви чак в 43-ата минута, когато стреля от воле по диагонала, но също не намери рамката.

За второто полувреме Рафаел Бенитес направи шест смени, като на терена останаха играчите от централната ос - Навас, Начо, Варан, Бейл и Хесе.

В игра се появиха още от резервите, а Реал затегна обръча пред полето на скандинавците. В рамките на няколко секунди в 76-ата минута Денис Черишев на два пъти нямаше късмет да вкара. Три минути след това Борха Майорал се озова сам срещу вратаря на Волеренга, но също не намери пролука към мрежата, стреляйки в тялото му.

Стигна се и до последната минута, когато Лукас Васкес навърза няколко играчи и нахлу в наказателното поле, където откровено беше фаулиран от вратаря, но реферът прецени, че това не е нарушение, лишавайки Реал от последния шанс за гол.

Волеренга започна двубоя само с петима от титулярите си, тъй като в петък отборът имаше мач в местното си първенство. След 19 кръга тимът е втори в класирането, на 6 точки зад Розенборг.

Последната среща на Реал преди старта на Ла Лига е на 18 август срещу Галатасарай за трофея "Сантиаго Бернабеу".

ВОЛЕРЕНГА - РЕАЛ МАДРИД 0:0

ВОЛЕРЕНГА: Бурхерт, Лундстрьом, Наким, Велер, Несберг, Гриндхайм, Холберг, Берге, Холм, Линдквист, Омарсон

РЕАЛ М: Кейлор Навас, Данило, Рафаел Варан, Начо Фернандес, Марсело, Каземиро, Лука Модрич, Мартин Йодегор, Хамес Родригес, Гарет Бейл, Хесе Родригес

(през втората част влязоха: Кико Касийя, Даниел Карвахал, Лукас Васкес, Тони Кроос, Алваро Арбелоа, Асиер Ияраменди, Денис Черишев, Борха Майорал, Марко Асенсио)

Стадион: "Улеви", Осло