Щутгарт плесна сериозен шамар на Ман Сити в последната контрола (видео)

Един от отборите със сериозни претенции за титлата в Англия Манчестър Сити получи сериозен шамар по амбициите си, след като загуби катастрофално с 2:4 визитата на Щутгарт в последната си приятелска среща от сезона. Възпитаниците на Мануел Пелегрини бяха напълно разгромени преди почивката, макар чилиецът да бе пуснал силен титулярен състав, в който личаха имената на почти всички футболисти, които се очаква да бъдат титуляри през идния сезон. Въпреки това швабите, които бяха подкрепяни от повече от 40 хиляди свои фенове на "Мерцедес-Бенц-Арена", буквално отвяха опонента си и до 36-ата минута на мача водеха с изразителното 4:0. Този резултат се запази до последните пет минути на мача, когато гостите все пак върнаха два гола чрез резервите си Един Джеко и Келеши Иеанашо.

Срещата започна отлично за Щутгарт и още в 14-ата минута Филип Костич се пребори с Еляким Мангала пред наказателното поле, навлезе в него фронтално срещу Джо Харт и с лек удар покрай английския национал откри. След половин час игра Даниел Дидави удвои аванса на домакините след сериозна грешка на Харт. Халфът стреля от дясното крило на атаката на своя тим, а Харт позволи на топката да мине между краката му за 2:0.

След това нападателят на "швабите" Даниел Гинчек с два гола за една минута направи резултата катастрофален за "гражданите". В 35-ата минута той получи пас на празна врата и безпроблемно се разписа, а само минута по-късно бе оставен очи в очи с Харт от Венсан Компани и отново бе точен за 4:0.

След почивката играта се успокои и нямаше чак толкова много голови ситуации. Все пак гостите показаха по-добра игра и Рахим Стърлинг на два пъти можеше да отбележи почетен гол, но стреля в ръцете на Титон. Все пак в 84-ата минута 49-милионната покупка на тима от "Етихад Стейдиъм" откри Келеши на празна врата и нигерийският талант се разписа за 4:1. Пет минути по-късно и секунди преди края на редовното време отново Стърлинг изведе Джеко сам срещу опразнената от Титон врата и поставеният в трансферната листа на Ман Сити нападател оформи крайното 4:2.

ЩУТГАРТ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 4:2
1:0 - Костич (14)
2:0 - Дидави (30)
3:0 - Гинчек (35)
4:0 - Гинчек (36)
4:1 - Келеши (84)
4:2 - Джеко (89)

ЩУТГАРТ (4-1-4-1): Пжемислав Титон, Флориан Клайн, Тимо Баумгартъл, Емилиано Инсуа, Адам Хлушек, Даниел Дидави, Сере Дие, Кристиян Гентнер, Филип Костич, Мартин Харник, Даниел Гинчек

МАНЧЕСТЪР СИТИ (4-2-3-1): Джо Харт - Бакари Саня, Венсан Компани (45-Джейсън Денайър), Еляким Мангала, Александър Коларов - Джордж Еванс (80-Маркош Лопеш), Самир Насри (45-Бруно Сукулини), Давид Силва, Хесус Навас (75-Един Джеко), Рахим Стърлинг, Вилфред Бони (45-Келеши Иеанашо)

Стадион: "Мерцедес-Бенц-Арена", 40 122 зр.