Манчестър Сити громи с 8:1, Стърлинг с нови два гола (видео)

Манчестър Сити разби с 8:1 Виетнам в последната си контрола от предсезонното турне на тима, играна в Ханой. "Гражданите" отбелязаха четири гола през първата част и четири след почивката и едва в края дадоха шанс на домакините да вкарат почетно попадение.

По два пъти за селекцията на Мануел Пелегрини се разписаха новото попълнение Рахим Стърлинг (19', 31'), който вече има три гола за Сити, Александър Коларов (11', 51'-дузпа) и Давид Силва (21', 65'). Маркош Лопеш (73') и Хосе Посо (78') също записаха имената си сред голмайсторите, а в добавеното време Нгиен Ван Куйет прехвърли технично Кабайеро, за да прати в екстаз феновете на домакините.

Манчестър Сити се завръща в Европа, а последната проверка на тима преди началото на сезона е на 1 август срещу Щутгарт на "Мерцедес-Бенц Арена".