Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)

Сезонът на испанския футбол започна с победа на "Сан Мамес"

Отборът на Атлетик Билбао надви с 2:0 Интер (Баку) в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа. Това беше и първи официален мач на испански тим през новия сезон. Новото попълнение Хави Ерасо отбеляза двата гола (11 и 48) при успеха на баските. Надмощието на "лос рохибланкос" беше осезаемо и така и не се появи интрига на терена на "Сан Мамес".

В 11-ата минута Бенят Ечебария намери сновещия отдясно Оскар де Маркос, който асистира за първия гол. Маркел Сусаета и Ибай Гомес изпуснаха да повишават преднината до почивката. През втората част Ернесто Валверде извади Андер Итураспе и заложи на Горка Елустондо, а играта на "лъвовете" се подобри. В 48-ата Ерасо удвои след комбинация с Де Маркос и Сусаета. Гостите от Азербайджан играеха в схема 5-4-1, но допускаха много грешки в защита.