Атлетик Билбао допусна обрат срещу Гройтер Фюрт

Отборът на Атлетик Билбао загуби с 2:3 приятелското си гостуване на Гройтер Фюрт в среща, играна на "Щайнбергщадион". Баските водеха с 2:0 на почивката след попадения на Ариц Адурис (14) и Иняки Уилиямс (22). След почивката Ернесто Валверде направи множество смени и "лъвовете" инкасираха три безответни гола, два от които в 87-ата и 89-ата минути.

Първото попадение дойде от главата на Адурис при изпълнение на корнер след по-малко от четвърт час игра. Вторият гол падна след центриране отдясно на Оскар де Маркос и насочване на Уилиямс. През втората част играта на "лос рохибланкос" не спореше, като резервните футболисти не оправдаха доверието. В 53-ата минута Трипич намали, а до края на срещата Гройтер Фюрт направи и пълен обрат. Капитанът на германците само насочи топката в мрежата след чудесно свършена работа от Жасула. В 89-ата минута Мадерер надигра очи в очи Горка Ираисос за крайното 3:2.

Това беше трета контрола за Атлетик, като предните две бяха победата с 14:0 над Чориера и ремито 1:1 с Краснодар.

Снимка: Athletic Club