Реал Мадрид и Милан изпълниха 22 дузпи, "лос бланкос" вдигнаха трофея (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид надви Милан с 10:9 след изпълнение на дузпи след 0:0 в редовното време в приятелски мач от турнира International Champions Cup, игран при температура от над 30 градуса и висок процент на влажност в Шанхай. С успеха "лос бланкос" триумфираха с купата за представянето си в Китай.

Карим Бензема зае място на върха на атаката и беше подпомаган от Лукас Васкес, Гарет Бейл и Кристиано Роналдо. Капитанът Серхио Рамос получи почивка за сметка на Рафаел Варан. Синиша Михайлович подреди отбора си в схема 4-3-3, възлагайки офанзивни функции на Сусо, Мбайе Нианг и Алесио Черчи.

Реал Мадрид - Милан Италианският колос започна по-активно и държеше под напрежение Кейлор Навас. В третата минута Лука Антонели нахлу в наказателното поле, възползвайки се от неточност на Каземиро - Варан изби в корнер. В осмата Нианг шутира от 23 метра и топката попадна в ръцете на костариканския страж. В първата част "росонерите" диктуваха темпото с изключение на няколко минути в средата на полувремето.

Реал Мадрид - Милан - 10:9 след дузпи В 24-ата минута Роналдо се опита да блесне с финтове срещу Андреа Поли, а това донесе единствено леко сдърпване между двамата. В 38-ата Кристиано зарадва азиатските фенове по трибуните с атрактивен пас към Данило, а атаката завърши с анемичен удар с глава на Бензема. Минута по-късно Нианг премина през Пепе и се озова срещу Навас, но не можа да стреля. Френският нападател пострада, въпреки че именно той посегна с крака към тялото на Навас. Кристиано Роналдо постоянно сменяше позицията си, но показваше единствено неефективна техника на място.

Реал Мадрид - Милан - 10:9 след дузпи Играчите на Бенитес излязоха променени след почивката и създадоха немалко положения пред вратата на бившия си страж. В 51-ата минута Хесе Родрогес нахлу отдясно, топката стигна до Тони Кроос, който шутира ниско, ала спечели само корнер. Две минути по-късно Бейл шутира над гредата от малко по-страничен фал.

Реал Мадрид - Милан - 10:9 след дузпи В 57-ата Иско центрира към далечната греда, Кристиано стреля с глава, а Диего Лопес изби с крак. В 61-ата минута опасността се пренесе пред вратата на Кико Касийя - Карлос Бака шутира от въздуха, а бившият вратар на Еспаньол показа качества и изби в ъглов удар. В 63-ата Роналдо проби отдясно, центрира, а отбитата топка попадна на дузпата при Иско, ала малагийският техничар стреля прекалено високо. В 71-ата минута Рафа направи редица смени, сред които и тази на CR7 с Денис Черишев.

Реал Мадрид - Милан - 10:9 след дузпи В 81-ата минута съставът на Михайлович получи страхотен шанс на контраатака: Бака напредна в наказателното поле, изпреварвайки двама, стреля, но срещна съпротивата на Касийя, който запази нулите. До края на редовното време натискът на тима от "Сантиаго Бернабеу" не доведе до попадение.

Реал Мадрид - Милан - 10:9 след дузпи Хамес Родригес и Найджъл де Йонг започнаха дузпите с точни попадения. Карлос Бака първи сбърка, стреляйки встрани при третата дузпа за своя тим. Тони Кроос не можа да преодолее 16-годишния вратар Донарума с нисък удар, а ако беше вкарал, нямаше да има повече дузпи. Рулетката продължи с пълна сила, като всеки полеви играч изпълни по една дузпа. Наложи към бялата точка да пристъпят и двамата вратари. Кико Касийя избра силен шут в средата на вратата и даде предимство на своите. Неопитният страж на Милан се поколеба и ударът му беше отразен от неговия колега.

Реал Мадрид - Милан - 0:0 в редовното време (10:9 при дузпите)