Кайсара откри сметката си за Шалке 04

Бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара реализира дебютното си попадение за Шалке 04. Бразилецът беше точен при гостуването на третодивизионния германски Оснабрюк в контрола, която беше спечелена с 3:2. Кайсара реализира за 1:1 в 39-ата минута с шут по диагонала в момент, в който домакините бяха по-добрият състав и заслужено водеха след гол на Халил Савран в 11-ата минута.

Десният бек на "кралскосините" стартира като титуляр в поредна проверка това лято и се оформя като футболист, на когото наставникът Андре Брайтенрайтер може би ще разчита.

На почивката бяха извършени няколко смени, като Кайсара също напусна.

В 56-ата минута Оснабрюк отново поведе и пак след точен изстрел на Савран, но след това Каан Айхан в 74-ата минута и Клаас-Ян Хунтелаар 180 секунди по-късно обърнаха резултата до крайното 3:2 в полза на германците.

Следващата проверка на Шалке 04 е на 22 юли срещу полския Легия в Гданск.

ОСНАБРЮК - ШАЛКЕ 04 2:3
1:0 Савран (11)
1:1 Кайсара (39)
2:1 Савран (56)
2:2 Айхан (74)
2:3 Хунтелаар (77)