Кайсара получи своя шанс, но Шалке пак стана за резил

Само няколко дни след трансфера си в Шалке 04 Жуниор Кайсара получи шанса да запише цял мач за тима. Доскорошният футболист на Лудогорец изкара пълни 90 минути при изненадващата загуба с 1:3 от петия в Австрия Волфсбергер във втората лятна проверка на "миньорите". Кайсара действаше на позната си позиция на десния фланг на защитата, а в тимовия лист личаха имената на звездите Юлиан Дракслер, Клаас-Ян Хунтелаар и Ерик Максим Чупо-Мотинг.

Бразилецът и съотборниците му обаче проспаха началото и в 12-ата минута домакините вече водеха с 2:0 след голове на Дрешер и Хелкуист. Очакваният реализатор за Шалке Хунтелаар намали в 57-ата минута, но в заключителните секудни Търдина заби трети гол в мрежата на германския тим.

Преди два дни "кралскосините" стартираха контролите с 3:1 над друг австрийски съперник - Клагенфурт, като тогава Кайсара взе участие само през първото полувреме.

ВОЛФСБЕРГЕР - ШАЛКЕ 04 3:1
1:0 Дрешер (5)
2:0 Хелкуист (12)
2:1 Хунтелаар (57)
3:1 Търдина (90)

ШАЛКЕ 04: Кшпурнинг, Кайсара, Айхан, Матип, Аого, Хьогер, Нойщетер, Горетцка, Дракслер, Чупо-Мотинг, Хунтелаар